-(70)
Gra,
Bardzo mocno i szczerze popieram pomysł upamiętnienia Bitwy Warszawskiej 1920r. Uważam, że jest to wydarzenie przełomowe w historii Polski oraz Europy, ale wydaje mi się że upamiętnianie choćby nie wiem jak heroicznego wydarzenia historycznego pomnikiem jest nieco anachroniczne. Znacznie lepszym i bardziej nośnym sposobem szerzenia świadomości na temat tego wydarzenia byłoby stworzenie chociażby dobrej gry komputerowej o wojnie polsko-bolszewickiej. Jest w Polsce sporo firm gamingowych którym taką produkcję można by zlecić zamiast wydawać pieniądze na pomnik w wodzie. Co więcej gdyby było to dobry produkt z dobrą promocją mógłby jeszcze przynieść jej twórcom profity oraz możliwość promocji tego wydarzenia poza granicami kraju. Nie wspominając już o dodarciu z wiedzą historyczna do młodych odbiorców.
Rozumiem jakiego rodzaju symbolika kryje się w umieszczeniu pomnika Bitwy Warszawskiej w nurcie Wisły, ale pomnik nie jest tylko konstrukcją z betonu, marmuru czy jakiegokolwiek innego materiału. Jest również miejscem spotkań, wydarzeń kulturalnych, miejscem gdzie można świętować to wydarzenie. Łuk na wodzie nie daje takich możliwości. O tym, że jest do tego droższy w budowie i późniejszym utrzymaniu nie powinienem wspominać. Warto byłoby może zmienić nieco myślenie o sposobie promowania tego wydarzenia i nie wyrzucać pieniędzy do Wisły.
Organizowany jest przez miasto Konkurs na Pl. Na Rodrożu na pomnik Bitwy Warszawskiej 1920 r. dostępny tylko dla zaproszonych. Organizator unika odpowiedzi na zadawane pytania do wniosków na konkurs. Czy to jest poważne zamierzenie wspierane przez MKiDN? Chciałem wziąć udział ale postawione warunki wykluczają mnie z udziału (tzn. brak realizacji w przestrzeni publ.). Czy to ma sens?
Poszukuję osób do współpracy spełniających ten warunek.
Pomysł budowy łuku triumfalnego na Wiśle jest super. Cud nad Wisłą to i łuk nad Wisłą miałby dodatkowe symboliczne położenie, pomysł aby dobudować kładki z dwóch brzegów Wisły jak najbardziej trafiony. Łuk byłby wielkim ukłonem dla tych co walczyli i ginęli jak i byłby również żywym miejscem historii dla następnych pokoleń.
Łuk Tryumfalny w Warszawie za zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej 1920 roku jest niepodważalną koniecznością . Trzeba rozebrać Pałac Stalina - budowlę świadectwo sowieckiego imperializmu , ucisku i dominacji - dużą część materiału wykorzystać do wzniesienia rzeczonego OLBRZYMIEGO łuku Tryumfalnego dla zachowania symbolu tego epokowego zwycięstwa . Marek z Gdyni
Łuk powinien mieć postać olbrzymiego fallusa. Symbolizującego jurność Marszałka.
Inicjatywa b.dobra, czy to jest ostateczna forma i czy łuk będzie stał w Wiśle? Myślę , że łuk powinien stać po wschodniej stronie W-wy, może bardziej okazały !Na ścianach powinny być Miejscowości w których walczyli i zginęli Obrońcy , oczywiście Marsz.Piłsudzki i oficerowie dowodzący-wszyscy,symbol- Ryngraf Matli Boskiej Ostrobramskiej? Oraz tablica opisująca obronę Europy od "zarazy komunizmu" i wiecznie świecąca lampka czerwona!Może gdyby był większy, urządzić taras widokowy na W-we, windy w "nogach" Łuku?!
Witam serdecznie. Z przykrością patrzę na całość pracy( syzyfowej )Pana Jana Pietrzaka, wielkiego Polaka, jak dotąd nie popieranej przez nikogo a dotyczącego patriotycznego pomysłu budowy pomnika Bitwy Warszawskiej. Daleki jestem od burzenia pomnika Stalina by tam powstał Luk który wielu kojarzyły się z dawną narzuconą budowlą.Wiadomo, że zostało b. mało czasu i potraktujmy poza Ratuszem Warszawskim taką budowlę patronowaną przez Rząd RP. A jeżeli tak się stanie to łuk (gotowy na rocznicę bitwy z bolszewikami) stałby się jako pierwszy etap budowy mostu im. Bitwy Warszawskiej 1920 r.Wspomniany łuk stałby na środkowym filarze przyszłego mostu. Można by do docelowego przedsięwzięcia rozmawiać z kilkoma szefami- patriotami wielkich fundacji w Polsce i za granicą. Najważniejsze by pomnik łuku projektowano z myślą, że będzie on stanowił centralny punkt przyszłego, wielkiego mostu, łączącego dwa brzegi Wisły z rzucającym się doraźnie i docelowo jako symbol Polski z dziczą bolszewicką. Janusz Musiał Wrocław. m.tel: 602327287
Dzień dobry,
jestem jedną z osób, które wpłaciły pieniądze na łuk - uważam, że powinien powstać jak najszybciej.
Mam pytanie - kiedy Łuk Triumfalny wreszcie powstanie?
Wszak PO nie rządzi już od 3 lat! Kiedy nareszcie?
Proszę o informację.
To świetny pomysł. Należu w końcu uczcić to wielkie zwycięstwo naszych przodków, dzięki któremu jesteśmy dzisiaj Polakami we własnym kraju, a nie częścią Rosji. Postawienie go w nurcie Wisły wbrew wrogim decyzjom obecnych władz Warszawy przejdzie do historii jako dowód na naszą, Polaków, niezłomność. Ostatnio byłem w Ojcowie, tam jest kaplica z 1900 r. zbudowana na rzece Prądnik przez mieszkańców Ojcowa ponad sto lat temu. Wpadli na taki (skuteczny!) pomysł, gdyż władze carskie nie wyrażały zgody na wznoszenie budowli sakralnych na lądzie. Czy to nie jest podobna sytuacja?...
Luk nad Wisłą (jak Cud nad Wisłą) w pobliżu Centrum Nauki Kopernik.
Ja widzę najlepszą lokalizację dla łuku w Aleji Solidarności, w pobliżu dworca Wileńskiego.Podróżni przybywający do Warszawy ze Wschodu byliby witani pięknym łukiem tryumfalnym na wzór napoleońskiego w Paryżu z rzeźbionymi scenami polskiego wojska
rozgramiającego czerwonoarmistów i Matką Bożą tryumfującą nad polem bitwy.
to bardzo dobry pomysł jest
była piękna i inteligentna
Świetny obraz i cała Wasza strona
Witam i pozdrawiam bardzo serdecznie wszystkich związanych w budowę Łuku Tryjumfalnego Bitwy Warszawskiej.Wspaniała inicjatywa,popieram od początu,a dzisiaj wykupiłem cegiełkę i zachęcam do zrobienia tego samego.Niech zobaczą nowe pokolenia jak walczyli nasi dziadowie.